Cahil Forum Bilgi Paylaşım Platformu
Cahil Foruma Hoşgeldin Dostum

Hertürlü Yararlı Bilgileri Burda Bulabilirsin

Paylaşım Yapmak İçin Kayıt ol Yada Giriş Yap Smile

Batı Trakya'da Türk okulları kapatılıyor!  1282
Cahil Foruma Hoşgeldin Dostum

Hertürlü Yararlı Bilgileri Burda Bulabilirsin

Paylaşım Yapmak İçin Kayıt ol Yada Giriş Yap Smile

Batı Trakya'da Türk okulları kapatılıyor!  1282
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Cahil Forum'a Hoşgeldiniz

AnasayfaAnasayfa  Latest imagesLatest images  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  

Batı Trakya'da Türk okulları kapatılıyor!

YazarMesaj
Misafir
Misafir

Batı Trakya'da Türk okulları kapatılıyor!  Empty
MesajKonu: Batı Trakya'da Türk okulları kapatılıyor!    Batı Trakya'da Türk okulları kapatılıyor!  EmptyPtsi Nis. 18, 2011 10:38 pm

Yunan Eğitim Bakanlığı'nın "ekonomik kriz" ve "daha kaliteli eğitim" gerekçesiyle Batı Trakya'daki 35 Türk ilkokulunu kapatma kararı, Batı Trakya Türk azınlığında büyük endişe ve hayalkırıklığı yarattı.

Eğitim Bakanlığı ülke çapında önümüzdeki ders yılından itibaren ülke genelinde 1933 olan okulları birleştirerek bu sayısı 877'ye düşürmesi projesi çerçevesinde, Batı Trakya'daki Türk ilkokulların sayısını da 57'den 22'ye düşürmeyi kararlaştırdı.

Eğitim Bakanlığı'nın açıklamasında "Trakya'daki azınlık okullarının statüsünü oluşturan tüm özel nitelikler dikkate alındığı" belirtilmekle birlikte, Türk Azınlığın okullarının kapatılması ile ilgili görüşünün alınmaması bölgede hayalkırıklığı yarattı.

Gümülcine Pasok milletvekili Ahmet Hacıosman dün Atina'da Eğitim Bakan Yardımcısı Fofi Gennimata ile görüşerek, azınlığın endişelerini dile getirdi.

Hacıosman CNN TÜRK'e yaptığı açıklamada "Büyük üzüntü, endişe ve hayalkırıklığı içinde olduğumuzu Sayın Bakan Yardımcısı'na anlattım. Hemfikir değiliz. Batı Trakya'daki köylerimizde okullar bizim için camiler kadar önemlidir. Okulun kapısına kilit vurmak, caminin ya da kilisenin kapısına kilit vurmakla aynıdır" dedi.

Batı Trakya'da Türk okulları kapatılıyor!
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» NBA Playoffs 2011(Batı Konferansı Eşleşmeleri)
» Türk yapımı Crysis oyununun hikayesi ve crysis 2 linki