Cahil Forum Bilgi Paylaşım Platformu
Cahil Foruma Hoşgeldin Dostum

Hertürlü Yararlı Bilgileri Burda Bulabilirsin

Paylaşım Yapmak İçin Kayıt ol Yada Giriş Yap Smile

Asker Fıkraları 1282
Cahil Foruma Hoşgeldin Dostum

Hertürlü Yararlı Bilgileri Burda Bulabilirsin

Paylaşım Yapmak İçin Kayıt ol Yada Giriş Yap Smile

Asker Fıkraları 1282
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Cahil Forum'a Hoşgeldiniz

AnasayfaAnasayfa  Latest imagesLatest images  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  

Asker Fıkraları

YazarMesaj
juniortia
Moderatör
Moderatör
juniortia

Mesaj Sayısı Mesaj Sayısı : 50
Tecrübe Puanı Tecrübe Puanı : 162

Asker Fıkraları Empty
MesajKonu: Asker Fıkraları   Asker Fıkraları EmptySalı Nis. 26, 2011 1:46 pm

akşam yemeği sırasında askerin biri koşarak komutanının odasının kapısını çalarak içeri girmis ne oldu asker diye sormuş komutan.komutanım bugün böreğin içinden biraz toprak çıktı demiş. oğlum demiş sen hiç tavşan böreği yedin mi demiş.yedim komutanım demiş asker.peki içinden hiç tavşan çıktı mı diye sormuş sinirlenerek.asker de iyi de komutanım biz de buraya vatan toprağı yemeye gelmedik demiş.

Acemi er, levazim basçavusuna yakinir :-Basçavusum, bize yemekte ördek böregi vverdiler. Yemin ederim ki, içinde bir gram bile ördek eti yoktu. O halde? diye yanitlar basçavus.Seen hiç asker bisküvisi yedin mi?-Sey...yani evet, basçavusum. -Içinden hiç asker çikti mi, ulan!

Bir savas gemisi karanlik ve sisli bir gecede yol aliyormus. Derken kaptan koskundeki komutan tam karsida ve uzakta uzerlerine dogru gelen bir isik farketmis. Hemen karsi tarafa sinyal gondererek su mesaji gecmis:-'Derhal rotanizi 30 derece doguya cevirriniz'Karsindan aninda cevap gelmis: 'Sen rotani 30 derece batiya cevir!' Komutan sasirmis, biraz da sinirlenmis, mesaji tekrarlamis:-'Rotani derhal 30 derece doguya cevir, emrediyorum!'Karsidan cevap:-'Asil sen rotani 30 derece batiya cevirreceksin!'Komutan ofkeden kuplere binmis, bir mesaj daha yollamis-'Ben 30 yillik kaptanim, sana son kez emrediyorum, rotani 30 derece batiya cevir!'Cevap:-'Sen 30 senelik kaptansan ben de 20 senelik denizciyim, sen rotani 30 derece doguya cevir'Komutan, o kadar sinirlenmis ki, hemen murettebata butun toplari atese hazir hale getirmelerini emretmis ve son kez bir mesaj gondermis:-'Burasi bir savas gemisi, derhal rotanii 30 derece batiya cevirmezsen atese baslayacagiz'Karsidan cevap gelmis: -'Burasi da bir deniz feneri.. Sen rotani bir an once 30 derece doguya cevirmezsen birazdan kayalara carpacaksin'

Yüzbasinin çok sevdigi ve güvendigi Onbasi Mehmet'in cezalandirdigi er, yüzbasinin karsisinda :-Komutanim benim bir sikayetim var.-Söyle. -Mehmet onbasi beni dögdi.-Git, ben onun cezasini veririm. Ama yüzbasim; hem dögdi , hem sögdi. -Anladim, git cezasini veririm.-Anama babama laf etti. -Git cezasini veririz dedik ya.-Benim anam da yohtur, babam da yohtur.<-Allah rahmet eylesin.Benim de öyle.Sen git anladim.-Ama yüzbasim, Mehmet onbasi benim anamaa da laf etti , babama da laf etti.Anam da yohtur, babam da yohtur.Anam da sensin, babam da sensin.Yüzbasi :-Derhal kos; çagir Mehmet Onbasi'yi buraaya! dedi.

Diktatör general askerleri ile yolda giderken askerlerden biri hapşırmış.Diktatör arkasını dönüp:'Kim hapşırdı demiş:' Askerler korkudan bir şey söyleyememiş. Diktatör bunun üzerine birinci sırayı kurşuna dizmiş.Sonra yola devam etmişler biraz sonra yine bir hapşırık sesi gelmiş. Diktatör kim hapşırdı deyince yine korkudan kimse kimin hapşırdıgını soyleyememiş.Bunun uzerine diktator ikinci sırayı kursuna dizmiş.Biraz sonra yine birisi hapşırmış.Diktatör arkasını donup sormus kim hapşırdı diye. Bi asker ben hapşırdım demiş .Diktatör general askere dönüp:Çok yaşa demiş.

Asker Fıkraları
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Asker Rüyası