Cahil Forum Bilgi Paylaşım Platformu
Cahil Foruma Hoşgeldin Dostum

Hertürlü Yararlı Bilgileri Burda Bulabilirsin

Paylaşım Yapmak İçin Kayıt ol Yada Giriş Yap Smile

Akıl Almaz Gerçek. Yarı İnsan Yarı Ağaç.  1282
Cahil Foruma Hoşgeldin Dostum

Hertürlü Yararlı Bilgileri Burda Bulabilirsin

Paylaşım Yapmak İçin Kayıt ol Yada Giriş Yap Smile

Akıl Almaz Gerçek. Yarı İnsan Yarı Ağaç.  1282
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Cahil Forum'a Hoşgeldiniz

AnasayfaAnasayfa  Latest imagesLatest images  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  

Akıl Almaz Gerçek. Yarı İnsan Yarı Ağaç.

YazarMesaj
juniortia
Moderatör
Moderatör
juniortia

Mesaj Sayısı Mesaj Sayısı : 50
Tecrübe Puanı Tecrübe Puanı : 162

Akıl Almaz Gerçek. Yarı İnsan Yarı Ağaç.  Empty
MesajKonu: Akıl Almaz Gerçek. Yarı İnsan Yarı Ağaç.    Akıl Almaz Gerçek. Yarı İnsan Yarı Ağaç.  EmptySalı Nis. 19, 2011 4:41 pm

Milyonda bir görülen Ağaç adam hastalığı;
Genç yaşında dizinin kesilmesi sonucunda vücudunda çıkan siğiller yüzünden el ve ayaklarında tıpkı ağaç kökü gibi uzantılar oluşmaya başlayan yoksul bir Endonezyalı, kendisine ölüme götüreceğini sandığı bu hastalığa karşı bir Amerikalı profesörden yardım alacak.

Şu an 35 yaşında olan ve hastalığ...ından ötürü 'Ağaç Adam' olarak da anılan 'Dede' isimli balıkçı, 15 yaşında dizinden yara aldıktan sonra, uzmanların sadece milyonda 1 rastlanabileceğini söylediği bir hastalığa yakalandı. Ancak normalde sık rastlanan 'insan papilloma virüsü' (HPV) adlı enfeksiyon, Dede'yi çok farklı bir şekilde etkiledi.
Siğil oluşumuna neden olan bu hastalık Dede'nin vücudunda bir türlü durmak bilmedi. Siğillerin bir türlü iyileşmemesinin ve adamın ellerinde, ayaklarında ağaç kökü benzeri oluşumlar çıkmaya başlamasının sebebi ise Dede'nin bünyesindeki çok nadir görülen bir genetik hatadan kaynaklanıyordu. Bu hata nedeniyle adamın bağışıklık sistemi bir türlü hastalığın üstesinden gelemiyordu.
Her gün A Vitamini tedavisiyle 6 ay içinde siğil oluşumunun durabileceğini ve daha sonra fazlalıkların kesilmesi için el ve ayaklara yapılacak tedaviyle Dede'nin bu uzuvlarını kullanabilecek hale gelebileceğini kaydeden uzman, gerekirse tedavi için Dede'yi ABD'ye götürebileceğini de söyledi.

Şimdi kurtulma ümidiyle Dede'nin yüzü gülerken, Profesör Gaspari, "Bütün kariyerim boyunca böyle bir hastalıkla karşılaşmamıştım" dedi.
[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]

Akıl Almaz Gerçek. Yarı İnsan Yarı Ağaç.
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Ünlülerimizin Gerçek İsimleri
» IBM, insan zekasını alt etti
» Bunu Ona Bir İnsan Yaptı