Cahil Forum Bilgi Paylaşım Platformu
Cahil Foruma Hoşgeldin Dostum

Hertürlü Yararlı Bilgileri Burda Bulabilirsin

Paylaşım Yapmak İçin Kayıt ol Yada Giriş Yap Smile

Intel LGA 1366 Soket Anakartlar Piyasada 1282
Cahil Foruma Hoşgeldin Dostum

Hertürlü Yararlı Bilgileri Burda Bulabilirsin

Paylaşım Yapmak İçin Kayıt ol Yada Giriş Yap Smile

Intel LGA 1366 Soket Anakartlar Piyasada 1282
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Cahil Forum'a Hoşgeldiniz

AnasayfaAnasayfa  Latest imagesLatest images  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  

Intel LGA 1366 Soket Anakartlar Piyasada

YazarMesaj
Misafir
Misafir

Intel LGA 1366 Soket Anakartlar Piyasada Empty
MesajKonu: Intel LGA 1366 Soket Anakartlar Piyasada   Intel LGA 1366 Soket Anakartlar Piyasada EmptyC.tesi Nis. 16, 2011 1:36 am

Intel LGA Soket 1366 Anakartlar Türkiyede de satışa sunuldu.

Yeni soket yapısına sahip anakartlar Türkiyede de satışa sunuldu sonunda. Fiyatları birazcık el yaksada meraklıları için duyrulur.

Anakartlar Intel X58 yongasetine sahip. Piasada şu an Intelin ve MSI ın 2 kartı bulunmakta (TR de) 340$ + fiyatlarıyla dudak uçuklatıyorlar.

Ancak kartların özellikleri gayet iyi (özellikle MSI ın) . MSI Eclipse SLI 3 kanal bellek mimarisi ile 24 GB RAM kullanmanıza izin veriyor (800 - 1066 - 1333). Core i7 modeller için piyasada olan bu kartlar geleceğimizi çiziyorlar. Üç Sene önce ilk LGA 775 anakartımı aldığımı hatırlıyorum da PIN 478 lerden bariz hızlı olduklarını mutlulukla gözlemlemiştim.

Yine MSI Eclipse SLI da Creative SB X-Fi Xtreme (kablosuz ses) yongası ve 3 adet PCIx Bağlantı yuvası bulunmakta.

Intel ise DX58SO modelli yine X58 yonga setli anakartıyla intel çizgisinden uzaklaşmayarak sade bir kart sürmüş piyasaya her ne kadar fiyatı MSI ın ki kadar uçuk olmasada özellikleride o kadar fazla değil. Dual kanal DDR3 bellek mimarisi ile MAX. 16 GB RAM kullanmanıza izin veriyor. 2 adet PCIx slotu mevcut.

Intel LGA 1366 Soket Anakartlar Piyasada
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» İntel İ5 İşlemci
» Intel® Core™ i7
» İntel İ3 İşlemci
» Intel 6 çekirdekli Core i7-980 işlemcisini hazırlıyor
» IDF 2010: Intel 10 çekirdekli Westmere EX işlemcisini detaylandırdı